Realizacje


Poniżej przedstawiamy zdjęcia wraz z opisem przeprowadzonych prac montażu oraz uruchomienia pomp ciepła i rekuperacji. W portfolio Klima SMS znajduje się wiele instalacji na terenie województwa Lubuskiego, poniżej przedstawiamy tylko kilka z nich.

PANASONIC SERIA HIGH-PERFORMANCE ALL-IN-ONE

Zainstalowana pompa ciepła Panasonic SERIA HIGH-PERFORMANCE ALL-IN-ONE 9 kW w domu jednorodzinnym o powierzchni 150 m2, instalacja 100 % "podłogówka". Ze względu na brak kotłowni, jednostka wewnętrzna ALL-IN-ONE która zawiera już w sobie zbiornik C.W.U. (ciepłej wody użytkowej o pojemności ok. 185 litrów) znajduję się w przedsionku wejścia do domu. Moduł hydrokit cechuję ładny wygląd oraz jak nazwa wskazuję "wszystko w jednym" - brak miejsca na kotłownie to nie problem.

 

PANASONIC SERIA T-CAP

Panasonic SERIA T-CAP 12 kW zainstalowana w domu jednorodzinnym ok 160 m2, moduł hydrokit jest podpięty do istniejącego bufora 1000 litrów, pompa pełni rolę źródła ciepła głównego, alternatywnym ma być kocioł na paliwo stałe. Inwestor nie wyklucza przejścia tylko na pompę, odbiornikami ciepła generowanego przez pompę są wydajne grzejniki. Dom bardzo dobrze docieplony.

SAMSUNG EHS TDM+

Zdjęcia zrobione w trakcie montażu jednostki hydro pompy SAMSUNG EHS TDM+ 12kW w modernizowanej kotłowni domu. Pompa TDM+ oprócz podpiętego modułu hydro do ogrzania budynku, posiada możliwość podłączenia jednostek wewnętrznych klimatyzacji. W tej inwestycji jednostki wewnętrzne klimatyzacji są zainstalowane w salonie oraz sypialni. Dom około 150 m2, 100 % grzejniki, zbiornik C.W.U. Latem chłód z klasycznych klimatyzatorów, zimą ciepło oraz gorąca woda przez cały rok a to wszystko z jednego agregatu TDM+. Dodam że inwestor zainwestował również w fotowoltaikę, jak najbardziej jest możliwość współpracy pomp ciepła z panelami fotowoltaicznymi.

PANASONIC SERIA HIGH-PERFORMANCE

Dwie pompy PANASONIC SERIA HIGH-PERFORMANCE każda po 9 kW, początek prac na budowie "bliźniaka", każdy 100 % "podłogówka", powierzchnia po 130 m2. Kotłownia w której znajdują się moduły hydrokit oraz w których będą znajdować się zbiorniki C.W.U. (200 litrów producenta "Lemet") jest bardzo małej powierzchni co utrudnia nam pracę. Czekamy na wylewkę oraz tynki na ścianach i płytki na posadzce. Miejsce agregatów zewnętrznych zmieniły lokalizacje, co z kolei nałożyło nam prac. Każda z inwestycji jest inna, nie ma takich samych budów, co z kolei nie stoi nam na przeszkodzie by wykonać powierzone nam zadanie, a dzięki temu zdobywamy kolejne doświadczenie.

REKUPERACJA

System został wykonany na rurach oraz skrzynkach rozprężnych Frankische, rekuperator Systemair z wymiennikiem przeciwprądowym. Na zdjęciu widać sztywne rury spiro, jeszcze przed izolowaniem.

Wszystkie przedstawione zdjęcia i opisy do nich - są autentyczne, zrobione podczas wykonywania prac lub krótko po nich. Zrobione i udostępnione za zgodą inwestorów.